Obecná doporučení při vývěru lehátka

Jste-li rozhodnuti, pořídit si lehátko, je dobré zamyslet se nad následujícími body.

 

Rozměry

 

Nejčastější rozměry lehátek pro rehabilitaci a fyzioterapii je 70 x 200 cm. Pro pacienty většího tělesného vzrůstu je však rozumné pořídit lehátko s větší šířkou (doporučujeme 80 cm).

 

Počet dílů

 

Na většinu prováděných fyzioterapeutických aplikací Vám stačí dvojdílné lehátko.

image003.jpg

Elektrické lehátko pákové – dvojdílné s ručním ovladačem

Bez zdvihu nebo se zdvihem?

 

S ohledem na zdraví páteře terapeuta, který u lehátka tráví nemálo času musíme říct, že zde se skutečně nevyplatí šetřit. Jednoznačně doporučujeme lehátko se zdvihem.

 

Jaké zvolit ovládání?

 

U elektricky polohovatelných lehátek „Madisson“ je standardně ovládání výšky řešeno pomocí ručního ovladače elektromotoru. Ruční ovladač je zavěšen po boku lehátka, kde jej máte stále při ruce. Při provádění některých masérských, či rehabilitačních praktik, kdy máte např. ruce pokryté masážní emulzí, bývá praktičtější využít nožní ovladač (položený na podlaze) či ještě lépe rámový ovladač (někdy též nazývaný konstrukční ovladač). Rámový ovladač je vlastně rámová konstrukce po obvodu celého lehátka, kterou může masér, či terapeut kdykoli pohodlně ovládat nohou.

image005.jpg

Elektrické lehátko pákové – trojdílné s rámovým (konstrukčním) ovladačem

image011.jpg

Nožní ovladač

Volba barevného provedení

 

Při výběru barvy rehabilitačního lehátka je dobré si uvědomit, že z hygienických důvodů budete mít lehátko nejspíš celý den přikryté papírovým prostěradlem. Hodně světlé barvy se špatně udržují, protože je na nich patrná každá nečistota. Ze zkušenosti našich klientů Vám doporučujeme volit tmavší odstíny koženky, jako je modrá, tmavě zelená nebo například hnědá. Bílá barva je naopak vhodnou volbou pro železnou konstrukci lehátka, protože dodá příjemný barevný kontrast.

image012.jpg

Elektrické lehátko pákové – dvojdílné s ručním ovladačem

kozenky_novy_vzornik.png

Vzorník barev dodávaných lehátek

Cefar Chattanooga DJO                                
www & SEO - Jimsoft s.r.o., webdesign - mojegrafickestudio.cz